Fototapeta na ścianę las

Dekoracja na ścianę z widokiem lasu to jedna z najstarszych i najwcześniej wykorzystywanych fototapet, która dziś przyjmuje wiele nowych ciekawych form. Chociaż jej tematem nadal pozostaje las zmienia się jego oblicze oraz sposób prezentacji, stwarzający znacznie więcej możliwości aranżowania wnętrz.

Las jest miejscem o wyjątkowo pozytywnym oddziaływaniu na naszą psychikę, a przebywanie w nim w przyjemny, ciepły, letni dzień to jedna z najlepszych terapii, jaką można zafundować nadwerężonej stresem psychice. W obiektywie fotografa las jest też doskonałym materiałem, tworzywem, które pozwala kreować kompozycje o bardzo specyficznym i zarazem bardzo zróżnicowanym nastroju. Wystarczy wyobrazić sobie smutne, bezlistne drzewa wynurzające się z jesiennej mgły, obok nich umieścić bukowy las w pięknej, jesiennej czerwieni, a dla dopełnienia obrazu dodać jeszcze młodą brzezinę w pełni lata. Każda z tych kompozycji jest inna, od nostalgicznej, przez pełną dynamiki, ożywiającą wnętrze po relaksującą zieleń i harmonijny układ białych pni na jej tle.

Fototapeta na ścianę las

Fototapeta na ścianę las to jeden temat w dziesiątkach odmian, dzięki którym można taką dekorację wykorzystywać w ogromnej rozmaitości stylizacji. Kolekcja na stronie https://fototapetyna.pl/kategoria-produktu/fototapety-drzewa-i-lasy/ stanowi przykład tego zróżnicowania pokazując zarówno motywy nowoczesne, jak i te w klimacie retro, idealne do stylowych wnętrz. Bez względu na klimat wszystkie fototapety z lasem mają na nas silny wpływ wywołując przyjemne, ale intensywne emocje. Nawet kompozycja ze smutnym, jesiennym lasem we mgle osobom bardzo dynamicznym pozwala odpoczywać w całkowicie odmiennym środowisku od tego, które otacza je na co dzień w pracy lub życiu prywatnym. To motyw pozwalający na wyciszenie, zatrzymanie się w ciągłym biegu i chwilę refleksji w sprzyjającym jej otoczeniu.

Zaprezentowane w kolekcji przykłady wzorów są również prezentacją możliwości, jakie stwarzają dzisiejsze techniki fotograficzne i komputerowe. Dzięki nim nawet najprostszy leśny pejzaż może zmieniać kolorystykę dopasowując się do wystroju wnętrza. Drzewa w tradycyjnej zieleni są idealnym dopełnieniem klasycznych aranżacji, ale we wnętrzach nowoczesnych można już sięgnąć po las w kolorze amarantowym, różowym czy niebieskim. Wybór koloru pozwala na dopasowanie dekoracji do kolorystyki całego wnętrza, albo może być akcentem, który zmieni pastelowe, monotonne pomieszczenie dodając mu nieco dynamiki. Kompozycje z lasem mogą też przyjmować formę pojedynczych gałęzi, albo być ciekawą, stylową grafiką, na której drzewa przedstawione są w sposób symboliczny, jak nakreślone niewprawną ręką dziecka lub piórkiem mistrza kreślarstwa.