Dekoracja ściany w przedpokoju

dekoracje z dmuchawcem

Przedpokój to wizytówka każdego mieszkania. To on decyduje o pierwszym wrażeniu, jakie robi na nas nowopoznany dom i może wiele nam powiedzieć o jego właścicielach.
Paradoksalnie, o ile wiele energii wkładamy w wystrój salonu, sypialni lub kuchni, przedpokój często jest przez nas traktowany pod względem aranżacji po macoszemu. Ograniczamy się w nim jedynie do umieszczenia wieszaka i lustra, a przecież ten przedsionek domu zasługuje na coś więcej.

Idealny przedpokój powinien być przestronny, jednak niewiele mieszkań może się takowym poszczycić. Dlatego też dekoracje ścian w tym pomieszczeniu często służą optycznemu poszerzeniu lub podwyższeniu wnętrza.

Pamiętajmy o tym, że taki efekt powiększenia przestrzeni zyskamy dzięki użyciu w nim jasnych kolorów i wykorzystanie każdego załamania w ścianie do przechowywania różnych rzeczy bądź umiejscowienia w nim wieszaków. Równie istotne będzie powieszenie dekoracji, które nadadzą pomieszczeniu głębi, takich jak lustra lub – szalenie modne od wielu lat – fototapety. Dzięki tym ostatnim można w prosty sposób zmienić proporcje wnętrza, umieszczając na ścianie na przykład wydłużające optycznie motywy drzew, lub też wizerunki kręconych schodów, które dają efekt magicznego przejścia w inną rzeczywistość.
W wąskim przedpokoju dobrze będą wyglądały również fototapety, na których wydrukowano zdjęcia okien, do złudzenia przypominające te prawdziwe. Istotne jest utrzymanie w niewielkim wnętrzu jasnych barw, tak więc wszelkie drobne wzory, utrzymane w takiej kolorystyce, na przykład białe kropki na szarym tle, lub też wizerunki pierzastych dmuchawców, nadadzą pomieszczeniu lekkości i powiększą je optycznie.
Wiele propozycji, jak udekorować ściany przedpokoju znajdziemy na stronie internetowej https://fototapetyna.pl/kategoria-produktu/przedpokoju/. Zaprezentowane tu wzory mogą być inspiracją do udekorowania mieszkań, jak również pomieszczeń recepcyjnych firm i biur.

Szukasz dekoracji do przedpokoju? Sprawdź ofertę w naszych sklepach: