Fototapeta po angielsku

fototapeta tulipany i love

Współczesne aranżacje wnętrz coraz częściej opierają się o całkiem nowe pomysły, dzięki którym wnętrze zyskuje na atrakcyjności i nietypowym charakterze. Jednym z motywów pojawiających się w salonach czy sypialniach bywa fototapeta po angielsku.

Język obcy od niepamiętnych czasów stanowi rodzaj wyznacznika, wskazując na osoby lepiej wykształcone, bardziej światowe, obracające się w szerszym kręgu niż przeciętny Polak. Rola języka bywała bardzo różna, począwszy od symbolicznego spajania różnych narodów znajdujących się w określonym rejonie świata, a skończywszy na sposobie wyróżnienia się w grupie, poprzez przynależność do określonego kręgu. Dziś dominuje język angielski i nie należy on wcale do elitarnych, bowiem nie tylko jego popularność wzrasta z dnia na dzień, ale też umiejętność posługiwania się nim jest warunkiem dobrej pracy i szansy na udaną karierę zawodową. Pomimo odrębności kulturowej angielski wrasta w polską rzeczywistość i nie jest już niczym nietypowym na szyldach, ulotkach reklamowych czy w dekoracjach ściennych. Szczególną grupę takich dekoracji stanowi fototapeta po angielsku.

Fototapeta po angielsku – modna, na czasie kompozycja

Kompozycja, które wyraźnie nawiązuje do mowy naszych sąsiadów zza morza i tych jeszcze dalszych – zza oceanu, wymaga przede wszystkim umieszczenia w niej napisów lub pojedynczych wyrazów. Takie dekoracje są bardzo nowoczesne, bowiem liternictwo dopiero od niedawna staje się popularnym motywem w obrazach i fototapetach, wcześniej stanowiąc jedynie nieodłączny element plakatów. Nie oznacza to jednak wcale, że taka kompozycja musi być również w nowoczesnym stylu. Wręcz przeciwnie, jeśli na dekoracji pojawi się piękny, romantyczny bukiet róż, a tłem dla niego będzie odręcznie pisany list w języku angielskim, z pewnością taka fototapeta doskonale podkreśli styl vintage, a nawet kompozycję w romantycznym klimacie shabby chic. Angielska pisanka zalicza się do kaligrafii i nasuwa skojarzenia z romantycznymi, osiemnastowiecznymi pannami, kreślącymi subtelne liściki do swoich kawalerów.

Fototapeta po angielsku w nieco bardziej nowoczesnym stylu to tradycyjna kompozycja liter, dobrze nam znanych z gazet i czasowe pism. W kolekcji na stronie https://fototapetyna.pl/kategoria-produktu/fototapety-z-literami/ do takich nowoczesnych kompozycji zalicza się motyw z kolorowym napisem LOVE w formie urozmaiconego, ograniczonego kolorystycznie kolażu, który dodatkowo – właśnie dzięki tej ubogiej kolorystyce – technicznie nawiązuje do druku. Jeszcze bardziej nowoczesne są motywy przypominające układankę z angielskich gazet codziennych, które pozostają w neutralnej kolorystyce czarno-białej lub są wzbogacone niewielkim barwnym akcentem. To świetne dekoracje do biur, pokoi młodzieżowych, klubów, a także do współczesnych salonów i loftów. Fototapeta angielska niekoniecznie musi być przykładem nowoczesnego podejścia do tego języka. To również sposób na przywrócenie klimatu przeszłości w jego najbardziej szlachetnej, kobiecej formie.