Fototapety dla dziewczyn

fototapeta blondynka

Dekorowanie wnętrz fototapetami zazwyczaj podlega prawom dobierania dekoracji do przeznaczenia wnętrza. W przypadku pokoi młodzieżowych i dziecięcych jednak równie ważnym wyznacznikiem bywa płeć.

Kiedy otrzymujemy nowe mieszkanie, budujemy dom lub kupujemy apartament czy też po prostu – remontujemy wnętrza zmieniając ich design, zazwyczaj podczas wyboru aranżacji kierujemy się dobrem ogólnym. Oznacza to między innymi, że salon czy sypialnia mają być wyposażone i udekorowane tak, aby satysfakcjonowały wszystkim domowników. Salon bywa tu najmniejszym problemem, bowiem, gdyż jego aranżacji ma być uniwersalna, neutralna i wygodna dla każdego, włączając w to zarówno domowników, jak i potencjalnych gości. W przypadku sypialni użytkownicy tego pomieszczenia mogą sobie już pozwolić na akcenty osobiste, natomiast najbardziej charakterystyczne bywają stylizacji pokoi dziecięcych. W tych pomieszczeniach szczególnie zauważa się zróżnicowanie na motywy dla chłopców i dla dziewcząt, wśród kutych pojawiają się bardzo specyficzne tematy, związane z zajmowaniem swojego miejsca w społeczeństwie.

Fototapety dla dziewczyn – pomysłowe dekorację

Wiek nastoletni to wyjątkowa potrzeba akcentowania przynależności do konkretnej płci, co nie jest wcale bez znaczenia z punktu widzenia rozwoju dziecka. Już od najmłodszych lat przecież przyzwyczajamy go do określonej roli społecznej, ubierając dziewczynki na różowo, a chłopców na niebiesko i wręczając im całkiem inne zabawki. Tym samym skłaniamy dzieci do wypracowywania różnych zainteresować i posiadania odmiennych gustów, choć nigdzie nie jest powiedziane, że chłopak nie może lubić koloru różowego, a dziewczynka brązów i czerni. Fototapety dla dziewcząt to kategoria dekoracji, będąca wyrażeniem właśnie tych szczególnych, przynależnych płci zainteresowań, częściowo też inspirowanych dziewczęcymi filmami i książkami. Nie jest to kategoria jednolita, bowiem motywy zmieniają się z wiekiem dziecka od bajkowych, kolorowych kompozycji dla małych dziewczynek, po tematy muzyczne, modowe, związane z uczuciami – dla starszych dziewczyn.

Fototapety dla dziewczyn zaprezentowane w kolekcji na https://fototapetyna.pl/kategoria-produktu/dla-nastolatkow/ to tylko kilka przykładów prezentujących styl preferowany przez nastoletnie właścicielki pokoi. Dekoracje te można podzielić na bardzo specyficzne, dedykowane wyłącznie dziewczętom oraz te ogólne, które równie dobrze mogą się znaleźć w pokoju chłopaka. Wśród motywów damskich z pewnością są wszystkie kompozycje, w których pojawia się miłość, uczucia i emocje związane z płcią przeciwną, a więc kolaże z serduszek, napisów, kwiatków, czy typowo dziewczęcych, seksownych idoli. Do dziewczęcych motywów zalicza się też moda, kosmetyki i makijaż, zakupy, słodkie zwierzęta i oczywiście konie, które fascynują nawet 10-latki. Dziewczęce mogą też być niektóre abstrakcje, szczególnie w pastelowych kolorach z akcentami różowego, pomarańczowego i czerwieni. Wybór takiego motywy to sposób na podkreślenie przynależności do płci, co w okresie kształtowania się pierwszych uczuć i nawiązywania sympatii ma ogromne znaczenie.