Fototapety papierowe ścienne

fototapety do dekoracji restauracji

Tapetowanie ścian jest metodą znaną od wielu dekad, a chociaż współczesne materiały stanowią przykład dużego kroku w przód, wyróżniając się wyższą trwałością i lepszym wyglądem, to fototapety papierowe wciąż znajdują szerokie zastosowanie w dekorowaniu pomieszczeń.

Tapeta to nie tylko sposób na wykończenie ściany, doskonale zastępujący klasyczne malowanie, ale również metoda udekorowania wnętrza. Dzięki umieszczanym na fototapetach motywom można stworzyć konkretny styl, podkreślając trendy wzornicze sprzed wieku lub nawiązując do bardziej współczesnych stylizacji. Dzięki fototapetom można osiągnąć więcej, ale też takie dekoracje stwarzają możliwość kreowania wnętrz, jakich nie zapewni żadne malowanie. Dzięki nim można modyfikować przestrzeń, powiększać i zmniejszać, doświetlać lub tworzyć nastrój czy też przenosić monotonne pomieszczenie w egzotyczne rejony świata czy na łono natury. Niestety nowoczesne fototapety drukowane na podkładzie z tworzywa sztucznego nie należą do tanich, dlatego długo zastanawiamy się nad ich wyborom, a chociaż często marzymy o ścianie udekorowanej brzozowym lasem, finanse ograniczają nasz wybór do malowania.

Fototapety papierowe na ścianę

Marzenia nie muszą jednak być odkładane w daleką przyszłość, bowiem fototapety papierowe nadal doskonale pełnią swoją rolę pod warunkiem, że są umieszczone tam, gdzie nie będą narażone na dotykanie, ocieranie czy płowienie w bezpośrednich promieniach słońca. Wśród rodzajów dostępnych fototapet zaprezentowanych na stronie https://fototapetyna.pl/rodzaje-fototapet/ fototapety papierowe zajmują pierwsze miejsce, stanowiąc jeden z trzech równorzędnie polecanych rodzajów dekoracji ściennych. To doskonały przykład, że są one idealnym materiałem do dekoracji salonu, pokoju dziennego lub sypialni tak samo, jak znacznie nowocześniejsze dekoracje lateksowe czy winylowe. Różnica sprowadza się do sposobu mocowania na ścianie oraz do postępowania z takimi dekoracjami już po ich naklejeniu.

Fototapety papierowe nie mogę być myte, ani moczone, dlatego nie nadają się do kuchni lub łazienki, a wykorzystane w przedpokoju powinny być umieszczane w strefach dalekich od bezpośredniego kontaktu z ludźmi czy zwierzętami. Doskonałym miejscem dla takich ozdób są sypialnie, szczególnie w strefie na lub nad łóżkiem, albo w miejscach dalekich od ciągów komunikacyjnych. Salon również może być ozdobiony fototapetą papierową, jeśli nie przebywają w nim małe dzieci lubiące malować kredkami po ścianie lub dotykać wszystkiego rączkami. Warto też zabezpieczyć takie dekoracje przed zwierzętami domowymi. Papierowe dekoracje ścienne przez długie lata cieszyły się popularnością doskonale funkcjonując w pokojach dziennych i sypialniach, dlatego warto sięgać po te wzory i wykorzystywać je w aranżacji wnętrz tym bardziej, że koszt oklejenia pokoju będzie porównywalny z kosztem dobrej farby.