Fototapeta z abstrakcją

fototapety z abstrakcjami

Kompozycje abstrakcyjne, to motywy, które nierozerwalnie kojarzą się ze współczesnością i całkiem nowym spojrzeniem na sztukę. W rzeczywistości jednak pierwowzorem takich utworów były pradawne rysunki naskalne, tworzone przez człowieka u zarania jego dziejów.

Fototapeta z abstrakcją – abstrakcyjne wzory, fale i gładkie powierzchnie

Odpowiedni efekt wymaga jednak właściwego doboru motywu, który będzie pasować do stylu z przeszłości. Takim motywem są na przykład drobne powtarzalne wzorki, przypominające tkaniny przed laty naklejane na ściany na podobieństwo dzisiejszych fototapet.

Fototapeta z abstrakcją, jakich wiele można znaleźć w kolekcji https://fototapetyna.pl/kategoria-produktu/fototapety-abstrakcyjne/ to również niezwykła rozpiętość ukrytych w niej emocji. Wśród kolorowych i stonowanych wzorów można znaleźć spokojne, bardzo relaksujące fraktale, smugi dymu, fantazyjne zawijasy o płynnych liniach, dzięki którym nasz wzrok i psychika doskonale odpoczywa. Na przeciwnym biegunie znalazły się bardzo dynamiczne kompozycje w kontrastowych kolorach, tunele i wiry sprawiające wrażenie nieustannego ruchu, ostre, gorące, skłaniające niemal do przymykania oczu z powodu intensywności barw czy dynamiki linii. Różnorodność pozwala też odnaleźć w kolekcji kompozycje bardzo nowoczesne, wręcz futurystyczne, przypominające szklane lub chromowe kule wyłaniające się z podłoża, albo kolorową plątaninę elementów przypominających swoim lśnieniem szklane lub metalowe rurki.