Fototapety na ściany do pokoju młodzieżowego

fototapety do pokoju młodzieżowego

Pokoje, w których królują nastolatki to miejsca wymagające przyłożenia szczególnej miary do tworzenia stylu, bowiem podstawowym problemem, jaki się wówczas pojawia jest wypośrodkowanie pomiędzy tym, czego oczekuje nastolatek a tym, na co są skłonni zgodzić się rodzice.

Postacie zwierząt wykorzystywane, jako motyw dekoracji ściennych mają bardzo silny wpływ na wystrój, bowiem same w sobie są zazwyczaj dynamiczne i reprezentują bardzo konkretne cechy charakterów. Nie trzeba daleko szukać, bowiem wystarczy wyobrazić sobie sylwetkę tygrysa, a jednoznacznie kojarzymy go ze swoistym połączeniem wyjątkowej dostojności i dzikiego, nieokiełznanego charakteru. Tygrysy nie są postaciami kojarzącymi się z dynamiką, szczególnie, jeśli na fototapecie pojawiają się leniwie spoczywając na skałach. Nieco więcej grozy budzi sylwetka kota prężącego się do skoku lub marszczącego się w geście złości. Przeciwieństwo tygrysów stanowią fototapety z końmi, budzące znacznie mniej grozy, ale za to o wiele bardziej dynamiczne, ożywiające wnętrze sylwetkami rozpędzonymi w galopie, niemal odbijającym się echem tętniących kopyt od ścian pokoju. Zarówno konie jak i tygrysy, lwy lub lamparty są też po prosu piękne w swoich nienagannych sylwetkach i ubarwieniu podobnie, jak modne w ostatnich latach zebry, których charakterystyczne paski wykorzystuje się w dziesiątkach różnych stylizacji. Wnętrza w klimacie rustykalnym, rodzinne, bardziej swojskie ubarwi z pewnością fototapeta z motywem kotków, świnek, szczeniaków czy zabawnej krowy, a idealną fototapetą do łazienki będzie chmara kolorowych rybek na rafie koralowej. Zobacz nowoczesne fototapety do dekoracji pokoju młodzieżowego: https://fototapetyna.pl/kategoria-produktu/szkoly-przedszkola/

Odległe, niezmierzone kosmiczne przestrzenie w większości z nas budzą lekką obawę, ale również ciekawość i zależnie od tego, czy mamy w sobie żyłkę podróżników czy wolimy spokój mogą nas nastrajać romantycznie, refleksyjnie, pobudzać wyobraźnię lub skłaniać do snu. Bez względu na skojarzenia jednak fototapety z motywem kosmosu sprawiają, że nasz salon, sypialnia czy korytarz z niewielkich, spokojnych pomieszczeń przekształcają się w prawdziwe giganty pozbawione jakichkolwiek barier przeszkadzających w szybowaniu naszej wyobraźni. To dekoracje zarówno dla prawdziwych marzycieli, jak i dla osób niezwykle nowoczesnych, dla których kosmos jest przedmiotem naukowych dociekań i synonimem nieograniczonych możliwości, jakie stawia przed nami życie. Z drugiej strony kosmiczne fototapety wyróżniają się ciekawą kolorystyką, oscylującą pomiędzy czernią i granatem, rozświetlaną intensywną bielą planet, kolorami zjawisk kosmicznych tworzących nieokreślone mgły i poświaty. Fototapety z widokiem kosmosu mogą być również romantyczne, bajkowe, jeśli przedstawiają rozgwieżdżone niebo z pozycji ziemi i tradycyjnego krajobrazu. Ciekawą dekoracją dla dociekliwych umysłów będzie prezentacja kosmicznych przestrzeni w odniesieniu do kosmonauty, który w tych kompozycjach odgrywa główną rolę.

Motywy graffiti są nierozerwalnie zwiane z kulturą młodzieżową i współczesnym stylem życia, jaki wiąże się z ogólnym poczuciem wolności, swobody, braku kontroli. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, kiedy pojawiły się pierwsze obrazy na murach uważano je wyłącznie za przejaw wandalizmu. Dziś nie tylko dostrzega się w nich prawdziwy talent twórców-amatorów, ale wręcz pojawiają się artyści profesjonalni, którzy znani są z malowideł ulicznych. Fototapety z motywem graffiti z pewnością nadają wnętrzu bardzo specyficznego klimatu już od samego wejścia budząc skojarzenia z pomieszczeniem osób z fantazją, nieskrępowanych przepisami, zasadami czy konwenansami. To dekoracje bardzo bogate w detale i zazwyczaj niezwykle kolorowe, ale też przekazujące określone treści, najczęściej będące rodzajem protestu. Takie fototapety doskonale sprawdzą się w pokoju młodzieżowym, klubie, dyskotece lub pubie o bardzo swobodnej atmosferze, ale mogą też być wykorzystane, jako ozdoba korytarza w firmie, która chce w ten sposób podkreślić swoje młodzieżowe i bardzo kreatywne podejście do klienta. To idealne motywy do młodych firm informatycznych, do domów kultury, siłowni i sal sportowych.

Szukasz dekoracji do pokoju dziecięcego? Sprawdź ofertę w naszych sklepach: