Ciekawe fototapety ze statkami

Marynistyka od niepamiętnych czasów pozostawała w sferze fascynacji malarzy, często pojawiając się na obrazach. Rozległe, morskie pejzaże z samotnymi statkami budzą wiele emocji i są niezwykle piękne.

Fototapety ze statkami kształtują wnętrze

Kompozycja marynistyczna na fototapecie będzie wpływać na aranżację wnętrza na kilka sposobów. Z jednej strony rozległa przestrzeń morskiej tafli, z daleką, niczym niezakłóconą linią horyzontu sprawi, że pokój stanie się ogromny. Dzięki naszej wyobraźni nie tylko zobaczymy tę odległą perspektywę, ale wręcz poczujemy wiatr na twarzy lub ciepłe promienie słońca. Z drugiej strony konkretna tonacja kolorystyczna dekoracji wpłynie na klimat pomieszczenia. Czerwienie dodadzą mu dynamiki, ożywią, pomimo nostalgicznej scenerii. Zielenie, błękity sprawią, że salon lub sypialnia będą bardziej refleksyjne. Kompozycja w tonacjach żółtych i pomarańczowych rozgrzeje i rozweseli. Inny sposób oddziaływania na wystrój to akcentowanie stylu, o którym zadecyduje statek – nowoczesny transportowiec lub trącąca myszką brygantyna.

Fototapety ze statkami, których kolekcję można znaleźć w zakładce https://fototapetyna.pl/kategoria-produktu/statki/ to przykład takiego zróżnicowania barwnego i nawiązania do stylu z przeszłości. Piękna, żółto-czarna kompozycja w ciepłej tonacji diametralnie różni się od chłodnego błękitu czy dynamicznej czerwieni. Dynamika może też być wyrażona w innej formie – poprzez ukazanie wzburzonego morza, pokrytego pianą fal i statku zmagającego się ze sztormem. Bez względu na to, czy fototapeta będzie stylowa czy nowoczesna, ciepła w kolorach czy chłodna, statyczna czy dynamiczna – wszystkie kompozycje ze statkami wyzwalają podobne emocje, jak tęsknota za dalekimi podróżami, rodzaj nostalgii, refleksji, oczekiwania na cos niespodziewanego, ale również romantyzm i marzycielstwo.