Wiosenne porządki! Odmień wnętrze i złap 30% rabatu z kodem: WIOSNA
Podaj w koszyku kod: WIOSNA
-30%

Tapety do pokoju gościnnego

ozdoby z pejzażem

Pokój gościnny jest pomieszczeniem urządzanym z myślą o osobach, które od czasu do czasu odwiedzają nasz dom – czasami jedyni po to, aby posiedzieć, porozmawiać przy kawie czy dobrym posiłku, innym razem zostając na noc, a nawet na kilka dni. Aranżując wnętrze staramy się o stworzenie wyjątkowego miejsca.

Jednym z najciekawszych i zarazem stwarzających największe możliwości sposobów aranżacji wnętrz jest wykorzystanie do tego celu fototapet. Dekoracje z tej kategorii mają bardzo duży wpływ na wygląd wnętrz szczególnie, jeśli będą wykorzystane na dużej powierzchni ściany. Współczesne fototapety tworzone są na bazie prawdziwych zdjęć, dzięki czemu są wyjątkowo realistyczne i w zasadzie nie potrzeba wyobraźni, aby zobaczyć w pokoju drzewo, widok tropikalnej plaży za oknem, czy ukwieconą górską łąkę. Duże wymiarowo dekoracje jeszcze bardziej podkreślają ten realizm, bowiem – jeśli kompozycja przedstawia drzewo, jego wymiary zbliżone do rzeczywistych sprawiają, że właśnie to drzewo widzimy zamiast ściany. Szczególnie realistyczne są rozległe krajobrazy, które widzimy w sposób, w jaki oglądalibyśmy je siedząc na skraju urwiska, na brzegu jeziora czy na moście.

Tapety do pokoju gościnnego – aranżacje przykuwające oko

Tapety do pokoju gościnnego zostały zaprezentowane na stronie https://fototapetyna.pl/kategoria-produktu/pokoju/, gdzie można przejrzeć i wybrać jeden z motywów pozwalających stworzyć wybrany przez nas klimat wnętrza. Dobór powinien odbywać się z uwzględnieniem wyposażenia pokoju, jego wielkości i przeznaczenia, a także cech charakterystycznych, jak na przykład wielkość okien i dostępność oświetlenia. Wbrew pozorom niektóre niedoskonałości wnętrza można wykorzystać, jako podstawę aranżacji, przekuwając je w atut. Na przykład pomieszczenie o słabym dziennym oświetleniu nie musi wcale zostać rozjaśnione, aby było atrakcyjne. Równie dobrze można wykorzystać w nim nastrojową fototapetę ze zroszonymi deszczem bezlistnymi gałęziami czy obraz tajemniczej ścieżki biegnącej gdzieś w głąb parku. Nostalgiczny charakter takiego wnętrza nie będzie przygnębiał, jeśli urozmaici się je kolorowymi dodatkami.

Szukasz dekoracji do salonu? Sprawdź ofertę w naszych sklepach: