BLACK MONTH wystartował -33% na wszytskie dekoracje w sklepie z kodem BLACK33
podaj w koszyku kod BLACK33 i korzystaj ze zniżki
-33%

Fototapeta uliczka Chorwacja – niesamowicie klimatyczne zakamarki uliczek

Wąskie, zabytkowe uliczki są bardzo ciekawym i zarazem wyjątkowo pięknym motywem dekoracyjnym, który potrafi zmienić nowoczesne wnętrze w miejsce o historycznym klimacie. Obrazy z przeszłości nastrajają nas do refleksji i wspomnień budząc też przyjemne skojarzenia z domem rodzinnym.

Chorwacja, to krajem, który może się pochwalić dziesiątkami takich miast i miasteczek, które pamiętają jeszcze czasy pierwszego cesarstwa rzymskiego. Słynny pałac Dioklecjana czy Dubrownik ze swoim wyjątkowym Starym Miastem i zamkiem, którego mury zapraszają do wielokilometrowej wycieczki to tylko dwa przykłady miejsc, w których czas zatrzymał się przed setkami lat. W zakamarkach dubrownickiej Starówki zachowała się niejedna uliczka, której domy pamiętają szczęk broni i tętent kopyt końskich, kiedy przemierzali je dawni rycerze. Takie skojarzenia, porównania budzą w nas wyjątkowe emocje szczególnie, jeśli mamy dusze romantyków i lubimy zagłębiać się w przeszłości. To również klimaty dogłębnie zmieniające wnętrze i sprawiające, że pobyt w nim jest fantastyczną wycieczką w przeszłość.

Fototapeta uliczka Chorwacja – niepowtarzalny klimat

Fototapeta – uliczka Chorwacja to dekoracja, która ma wiele walorów. Pierwszym z nich jest z pewnością wspomniany już historyczny klimat miejsca, który – przeniesiony do wnętrza – pozwala na aranżowanie pomieszczeń w klimacie retro. Nawet nowoczesne wnętrze uzupełnione widokiem starych kamiennych murów, wąskich przejść z płaskimi schodkami ciągnącymi się gdzieś w nieznane, zyskują ten specyficzny urok miejsc, które pokryła patyna czasu. To dekoracje, które wnętrza surowe, bez tradycji przekształcają w miejsca, mające o czym opowiadać i pozwalające delektować się tym opowiadaniem. Któż z nas bowiem słysząc o wczesnym średniowieczu, kupcach i rycerzach, cesarstwie rzymskim i wielkich wojnach nie zastanawia się, jak to wówczas było. Uliczka w chorwackim mieście to lekcja historii, ale też swoiste muzeum, które zagościło na ścianie salonu.

Fototapeta – uliczka Chorwacja, których przykłady zaprezentowano w kolekcji na stronie https://fototapetyna.pl/kategoria-produktu/ulice/ to dekoracja, która ma jeszcze inne walory. Zalicza się do nich z pewnością zdolność do optycznego powiększania wnętrza. Jak wszystkie motywy w tzw. głębią, również ta umieszczona na dużej ścianie pokoju sprawi, że ściana zniknie, a zastąpi ją tajemnicza ulica po drugiej stronie. To nie tylko przejście do innego świata, ale też wrażenie o wiele większego pokoju, który tym samym jest przyjemniejszy w odbiorze i mniej klaustrofobiczny. W takim wnętrzu nie razi nawet duża ilość mebli wypełniających przestrzeń. Druga istotna cecha to kolorystyka takich fototapet. Większość z nich wyróżnia się ciepłymi piaskowymi odcieniami typowymi dla kamiennych murów, ale w kolekcji są też neutralne kompozycje czarno-białe, które świetnie pasują do niemal każdej tonacji barwnej wnętrza.