Fototapety uliczki francuskie

Francja, a w szczególności Paryż kojarzą nam się zarówno z ważnymi historycznymi wydarzeniami, jak i ze światem mody, artystów, muzyki, doskonałej kuchni i miłości. Wszystkie te elementy łączą się ze sobą tworząc jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny klimat miejsca, które na długo pozostaje w pamięci.

Wąskie, kamienne uliczki ujęte w długie szpalery domów to widok, który w niejednej osobie wzbudza refleksję i tęsknotę za przeszłością. Odwiedzając historyczne miejsca, stare miasta z przeszłością sięgającą kilku tysięcy lat wstecz zazwyczaj poszukujemy takich tajemniczych zaułków, w których czas zatrzymał się wiele stuleci temu, a ślady na murach stanowią świadectwo żyjących tu kiedyś ludzi. Wśród wszystkich zabytkowych miast europejskich szczególny wymiar mają historyczne zakątki francuskie, doskonale znane z wielu filmów utrwalających ważne dla całej Europy wydarzenia. Francuskie uliczki to nie tylko klimat walki o Bastylię, trójkolorowej kokardy na piersi rewolucjonistów czy śladów triumfu Napoleona. To również schadzki kochanków w asyście muzyki z pobliskiej tawerny oraz świat francuskiej awangardy.

Fototapety uliczki francuskie – piękne i tajemnicze ulice

Spacer francuską uliczką to niezapomniane przeżycie dla każdego, kto poświęcił czas, aby zmierzyć się z takim miejscem. Stojące blisko siebie mury gwarantują ożywczy cień, a wieczorami puste przejścia budzą dreszcz niepokoju z powodu ich tajemniczości. Nie można też pomieć o śladach codzienności, które sprawiają, że zakątki te stają się urocze i pełne życia. Ukwiecone donice, skrzynki, zwisające pnącza w kolorze zieleni lub w jesiennych barwach, kolorowe okiennice, suszące się na sznurach pranie to tylko niektóre elementy decydujące o klimacie takiego miejsca. To one nadają całości życia, a także urozmaicają je i ożywiają kolorami sprawiając, że są weselsze i bardziej optymistyczne pomimo chłodnej szarości murów. W kolekcji na stronie https://fototapetyna.pl/kategoria-produktu/ulice/ fototapety uliczki francuskie to dziesiątki miejsc, jakie można stworzyć we własnym salonie czy sypialni.

 

Fototapety francuskie uliczki to dekoracje, które nie tylko kryją w sobie tę tajemniczość związaną z odległą historią i pięknem prostych starych murów, ale też bywają bardzo romantyczne. Ten szczególny klimat zawdzięczają ogólnemu przekonaniu, że Francuzi są królami miłości, a Paryż, to obowiązkowy przystanek każdej pary kochanków. Nie można również zapomnieć o efekcie, jaki tworzą fototapety uliczki francuskie w każdym dekorowanym nimi wnętrzu. Ciągnące się w kierunku odległego horyzontu mury domów, schody ginące gdzieś w cieniu, tajemniczy zakręt w oddali gwarantujący kolejne doznania to zaproszenie, żeby przekroczyć granice ściany i pójść dalej, w nieznane. Wnętrze staje się wówczas przestronniejsze, korytarz ulega wydłużeniu, zyskując nie tylko na atrakcyjności, ale i na komforcie. Fototapety z francuskimi uliczkami to świetne uzupełnienie małych mieszkań.