Wiosenne porządki! Odmień wnętrze i złap 30% rabatu z kodem: WIOSNA
Podaj w koszyku kod: WIOSNA
-30%

Fototapety w maki

Kompozycje kwiatowe to dekoracje o charakterze uniwersalnym, pasujące zarówno do domowych salonów i sypialni, jak i do biur, lokali gastronomicznych i innych miejsc o charakterze publicznym. Nie każda kompozycja kwiatowa ma jednak taką samą wymowę i pasuje do każdego stylu wnętrza.

Kwiaty są niezwykle zróżnicowane, a miliony ich odmian, gatunków, odcieni i kształtów sprawiają, że pozwalają one tworzyć wręcz nieskończoną ilość kompozycji. Unikalność nie oznacza jednak wszechstronności. Kwiaty pod tym względem przypominają nieco tkaniny i podobnie jak wełna lub jedwab dedykowane są konkretnym strojom, osobom czy okazji, tak gatunki kwiatów w jednych stylach prezentują się lepiej, a w innych są nie do końca na miejscu. Przykładem mogą być fototapety w maki, które mają bardzo specyficzny charakter, kojarzony bardziej z naturą i dziką, nieokiełznaną łąką niż z bardzo poprawnym, artystycznie ułożonym bukietem w szklanym wazonie. Obecność maków w pokoju jest subtelnym przeniesieniem na łono natury do typowo rustykalnych klimatów.

Fototapety w maki – kwiatowe wzory na ścianach

Fototapety w maki z kolekcji na stronie https://fototapetyna.pl/kategoria-produktu/maki/ ukazują wyjątkowość tych dekoracji, których najważniejszym atutem jest prostota i skromność. To nie sztywne, niemal oficjalne róże, ani szlachetne, egzotyczne orchidee, kojarzące się bardziej z wielkimi bogactwami i światem eleganckich salonów. W makach można dostrzec ulotność, lekkość i delikatność, które w symboliczny sposobów pokazują, że nawet rzeczy z pozoru słabe i delikatne mogą wykazać się ogromną siłą i przetrwać w surowych warunkach dzikich, górskich łąk. Atutem maków jest też ich swojskość, bo przecież nie ma bardziej polskich kwiatów polnych, które tak zrośnięte byłyby z rodzimą tradycją, tak często trafiały do motywów ludowych, wianków i na obrazy prezentujące polską wieś.