Wiosenne porządki! Odmień wnętrze i złap 30% rabatu z kodem: WIOSNA
Podaj w koszyku kod: WIOSNA
-30%

Tulipany na fototapecie

Dekoracje kwiatowe zaliczają się do jednych z bardziej popularnych, częściej wykorzystywanych w aranżacjach wnętrz i oczywiście uniwersalnych. Wśród kwiatów swoje szczególne miejsce zajmują tulipany – symbol nadchodzącego lata, ulotności chwili i zrazem prostego piękna.

O tulipanach można powiedzieć tyle, że w swojej najprostszej formie i w podstawowych odmianach są najbardziej typowymi, najprostszymi kwiatami, jakie tworzy natura. Regularne płatki ułożone w prosty, pozbawiony wyszukanych kształtów kielich, do tego proste, szablaste liście i równie schematyczna łodyga tworzą całość, która jest symbolem wyjątkowego piękna w jego najbardziej surowej formie. Kiedy jednak zagłębimy się w bogactwo kolorów, sięgniemy po odmiany z pierzastymi płatkami i poszukamy krzyżówek okaże się, że świat tulipanów jest niezwykły, zapewniając też niezwykłe motywy do dekoracji wnętrz. Tulipany są również wspomnianym symbolem nadchodzącego lata, a ich nietrwałość po umieszczeniu w wazonie sprawia, że są symbolem delikatności i przemijania.

Tulipany na fototapecie – garść ciekawych wzorów

Niezwykłe piękno tych kwiatów można jednak zatrzymać wybierając do domu tulipany na fototapecie. Kompozycje na stronie https://fototapetyna.pl/kategoria-produktu/tulipany/ to przykład szerokiego spojrzenia na te wyjątkowe rośliny, dzięki czemu pojawia się zarówno tematyka klasyczna, jak i odmiany romantyzmu, a nawet futurystycznych dekoracji. To zasługa komputerów i możliwości przekształcania tradycyjnego zdjęcia w obraz, na którym kwiaty zanurzają się w wodzie, albo tworzą fantastyczny, pastelowy obraz na ciemnym tle. To sposób na przekształcenie klasycznego wnętrza w miejsce bardzo nowoczesne, a jednocześnie kobiece i romantyczne z tym, że romantyzm ten daleki jest od słodkich koronek i różanych płatków typowych dla XIX-wiecznych panien.

Tulipany na fototapecie potrafią zdziałać cuda we wnętrzach. Każda z zaprezentowanych propozycji jest odmienna w klimacie i może przekazywać inny rodzaj emocji, od czerwieni symbolizującej gorące uczucia, przez białe kielichy zwiastujące niewinność po żółte łany kwiatów, idealnie podkreślające dojrzałość i przyjaźń. Nie można też zapomnieć o tych kompozycjach futurystycznych, w których kwiaty są delikatnym, niemal technicznych negatywem na ciemniejszym tle, a całość tworzy wrażenie stworzonego przez maszynę przyszłości, a nie przez naturę. To świetne kompozycje do nowoczesnych wnętrz, z jednej strono nawiązujące do piękna, z drugiej uniwersalne, bo zazwyczaj czarno-białe. To również nowe spojrzenie na piękno przez jego dogłębne analizowanie aż do najmniejszej komórki, tak typowe dla współczesnego życia.