Wiosenne porządki! Odmień wnętrze i złap 30% rabatu z kodem: WIOSNA
Podaj w koszyku kod: WIOSNA
-30%

Fototapeta uliczka schody

Wąskie uliczki, zaułki, ciągnące się w nieskończoność schody to motywy dekoracji, które tworzą charakterystyczną głębię, idealną do optycznego powiększania wnętrz. To również miejsca pełne tajemnic kryjących się na ukrytym w cieniu końcu.

Uliczki i schody, jakie pojawiają się na fototapetach, pomimo odniesienia do nich jednego terminu i jednej kategorii, są motywami o ogromnej różnorodności, pozwalającej na aranżowanie rozmaitych wnętrz, często całkowicie się od siebie różniących. Przykładem jest chociażby kontrast pomiędzy nowoczesnymi schodami ruchomymi, a kamiennymi schodkami wijącymi się wśród średniowiecznej zabudowy. Pierwsze są z pewnością odniesieniem do nowoczesności, postępu technicznego, często też industrializacji. Drugie to tajemniczy, ciepły klimat przeszłości, zachęcający do spacerów i poznawania piękna architektury. Fototapeta uliczka, schody to doskonała dekoracja do małych pomieszczeń, pozwalająca na zaakcentowanie określonego stylu oraz optyczne powiększenie wnętrza.

Fototapeta uliczka schody – dobry pomysł na aranżację

O rozmaitości tematycznej może świadczyć kolekcja ze strony https://fototapetyna.pl/kategoria-produktu/ulice/, w której każda fototapeta uliczka, schody jest inną kompozycją o określonych walorach kolorystycznych i odnoszącą się do określonego stylu. Nawet te dekoracje, które przedstawiają podobne miejsca różnią się kolorystyką i otoczeniem oraz perspektywą, z jakiej została zaprezentowana uliczka. Wąskie przejścia w określonym stylu architektonicznym są też ciekawym sposobem na wzmocnienie wystroju. Przykładowo tętniąca życiem nowoczesna ulica Nowego Jorku wypełniająca dużą ścianę salonu lub loftu będzie świetnym sposobem na podkreślenie wystroju industrialnego lub nowoczesnego. Uliczka w Wenecji, której kanał otaczają kolorowe domki to nie tylko ciekawy dodatek do klasycznego wnętrza, ale też sposób na jego ożywienie i rozweselenie.

Fototapeta uliczka, schody, to również dekoracja, która może optycznie powiększać wnętrze. Dzięki możliwościom naszej wyobraźni kompozycje posiadające głębię przekształcają płaską rzeczywistość w obrazy trójwymiarowe, sprawiające wrażenie rzeczywiście istniejących przejść. Ich pomocą pokój lub przedpokój powiększa się o przestrzeń, jaką przedstawia obraz na fototapecie. Im dłuższa ulicy czy wyższe schody, tym więcej miejsca zyskuje pomieszczenie. Taka dekoracja umieszczona na ścianie salonu lub sypialni będzie wyjątkowym atutem szczególnie tam, gdzie zarówno mały metraż, jak i wyposażenie w liczne meble ograniczaną komfort. Dekoracje z wąskimi uliczkami i kamiennymi schodkami są też romantyczne, nastrojowe i sprawiają wyjątkową przyjemność kontemplowania ich detali architektonicznych, a przyjemne wrażenia estetyczne to lepszy nastrój i optymistyczne nastawienie do otoczenia.