Wiosenne porządki! Odmień wnętrze i złap 30% rabatu z kodem: WIOSNA
Podaj w koszyku kod: WIOSNA
-30%

Fototapety New York taxi

Symbole mają bardzo duże znaczenie w naszym życiu pozwalając nam komunikować się bez słów. To nie tylko znaki graficzne, ale też przedmioty, budowle, miejsca niosące ze sobą konkretne skojarzenia i emocje. Zaliczają się do nich z pewnością nowojorskie taksówki.

Charakterystyczna żółta taksówka jest tak mocno związana z klimatem Nowego Jorku, jak czerwona budka telefoniczna czy piętrowy autobus z Londynem, albo wieża Eiffla z Paryżem. Jedno spojrzenie wystarczy, aby pomyśleć o tym konkretnym mieście i poczuć emocje, które bez wątpienia odzwierciedlają ten specyficzny wielkomiejski klimat. Nowy Jork jest nie tylko metropolią, ale miastem bardzo konkretnym i bardzo specyficznym, kojarząc się z legendarną już amerykańską wolnością, tolerancją, nieograniczonymi możliwościami samorealizacji dla każdego przeciętnego człowieka. Amerykański New York to również tętniące życiem, nigdy niezasypiające miasto, będące marzeniem wielu Polaków pragnących poznać Stany Zjednoczone w ich najbardziej charakterystycznym obliczu.

Fototapety New York taxi

Fototapety New York taxi, których kilka ciekawych przykładów można znaleźć w zakładce na stronie https://fototapetyna.pl/kategoria-produktu/taksowki/ to ciekawe dekoracje, które w nowoczesnym wnętrzu podkreśl jego klimat industrialny, albo pomogą zaakcentować styl retro. Ten ostatni to idealne podłoże do wykorzystania fototapet w formie komiksowej, tak bardzo popularnej w Stanach Zjednoczonych i tak bardzo związanej z przeszłością Nowego Jorku i funkcjonującymi w nich komiksowymi bohaterami. Żółte taksówki mogą wyróżniać się w kompozycji intensywnym kolorem lub pozostawać integralną częścią jednolitej, czarno-białej grafiki, zawsze jednak budzą podobne skojarzenia i sprawiają, że jest to wyjątkowo rozpoznawalne miasto. To obok takich symboli, jak Empire State Building, World Trade Center, Statua Wolności czy Central Park nieodłączny element nowojorskiej kultury i tradycji.