Aranżacje wnętrza fototapetą na wymiar

Fototapety to nowoczesne dekoracje, których najważniejszym atutem jest możliwość wykonania w dowolnym wymiarze, idealnie dopasowanym do przeznaczonego im miejsca. To sposób na wyjątkowe i niepowtarzalne aranżacje.

Mieszkania, jakie zazwyczaj posiadamy w spadku po rodzicach lub kupujemy od developera za kredyt czy oszczędności nie zawsze spełniają nasze oczekiwania. Marzymy o przestronnym salonie lub jadalni, pragniemy zaznać wyjątkowego komfortu podczas relaksującej kąpieli w łazience, a kuchnia w założeniu ma być naszym królestwem, w którym realizujemy swoje pasje. Niestety często okazuje się, że marzenia pozostają poza naszym zasięgiem, a mieszkanie, którego jesteśmy właścicielami w wielu aspektach nie jest takie, jak chcemy. Tu z pomocą przychodzą nam fototapety, dzięki którym możemy dowolnie aranżować wnętrza, w wyraźny sposób wpływając na ich proporcje i klimat. Takie dekoracje czasami w bardzo znaczący sposób pozwolą nam zbliżyć wygląd mieszkanie do tego, które pozostaje w sferze naszej wyobraźni.

Aranżacje wnętrza fototapetą na wymiar 

… przede wszystkim pozwalają na doprowadzenie do ładu proporcji. Szczególnie sprawdzają się w takich sytuacjach dekoracje powiększające optycznie, czyli te z rozległymi panoramami, wąskimi uliczkami i przejściami, abstrakcyjnymi tunelami – na ścianie sprawiające wrażenie realnego przejścia na drugą stronę. Umieszczone na szerszej ścianie lub wkomponowane w wykusz, wnękę, niszę ścienną będą tworzyć ciekawy efekt, dzięki któremu pokój lub łazienka powiększą się. Proporcje można też zmieniać wykorzystując układ linii w kompozycji. Doskonałym materiałem do ich kształtowania są fototapety z pędami bambusowymi – zarówno te w układzie poprzecznym, jak i pionowym. W tej grupie znajdą się też kompozycje abstrakcyjne oraz pejzaże o wyraźnie pasowym układzie czy brzozowy las z wyraźnie zaznaczonymi białymi pniami drzew.

Z pomocą fototapet wnętrza można również rozjaśniać i przyciemniać, tworząc przyjemny, relaksujący nastrój. Ten ostatni z pewnością zapewni zachód słońca lub bezlistny jesienny las. Z drugiej strony fototapeta na wymiar pozwala nam stworzyć realne widoki, dające nam złudzenie rzeczywistego przebywania w zupełnie innym miejscu. Taką moc posiadają na przykład dekoracje z oknem i widokiem, jaki znajduje się po drugiej stronie. Z fototapetami można podróżować, każdego dnia obcując z kolorowym światem weneckich kanałów, przechadzać się po tropikalnym lesie lub egzotycznej plaży, odpoczywać na makowej łące, na lawendowych polach Prowansji lub podziwiać widok zimowego krajobrazu za oknem. Obrazy dopasowane wymiarem do ściany nad kanapą, łóżkiem czy wanną będą niezwykle efektownym uzupełnieniem wystroju wnętrz. Tutaj znajdziesz modne wzory fototapet: https://fototapetyna.pl/