Odwilż cenowa dekoracji już ruszyła! 20% rabatu z kodem: PROMO20
podaj w koszyku kod: PROMO20
-20%

Czy fototapeta w kuchni to dobry pomysł

najmodniejsze tapety do kuchni

Nowoczesne kuchnie są nie tylko coraz lepiej wyposażone, ale i coraz efektowniej dekorowane, dzięki czemu stają się miejscem o wyjątkowej aurze. Do kuchennych wnętrz trafiają też długo ignorowane fototapety, które nadają tym pomieszczeniom charakteru.

Urządzanie kuchni związane jest przede wszystkim ze stworzeniem w niej odpowiedniego komfortu, sprzyjającego wykonywaniu typowych dla tego miejsca czynności. Gotowanie, pieczenie, zmywanie, a niekiedy też pranie to zadania wymagające odpowiedniego wyposażenia, zajmującego wiele cennego miejsca. Na szczęście już dziś kuchnie są większe i można sobie pozwolić na znacznie większą swobodę. Budując dom wiele osób wyznacza nawet specjalną strefę jadalną, stanowiącą miejsce spotkań całej rodziny na wspólnych posiłkach. Dekorowanie takich kuchni wymaga sięgnięcia po nietypowe materiały, do których zaliczają się długo pomijane w kuchennej aranżacji fototapety. Te specyficzne dekoracje, kojarzone głównie z papierowymi wydrukami, budzą wiele wątpliwości podczas tworzenia projektu aranżacji i rodzą zasadnicze pytanie:

Czy fototapeta do kuchni to dobry pomysł

Podstawową odpowiedzią na takie pytanie będzie z pewnością informacja, że nowoczesne fototapety są już o wiele doskonalsze od tych, jakie znamy sprzed kilkudziesięciu lat. Wydruki umieszcza się nie tylko na papierowym podłożu, ale również na tworzywach sztucznych, które doskonale wytrzymują wilgoć, a nawet drastyczne zmiany temperatur. Ważnym elementem decydującym o zastosowaniu fototapet w kuchni jest nanoszona na stronę drukowaną warstwa laminatu, która przypomina nieco laminowanie dokumentów w celu ich zabezpieczenia przed zniszczeniem. Taki dokument z powodzeniem można uprościć do wody, a nadal pozostanie nienaruszony. Podobnie zachowują się laminowane dekoracje, możliwe do zmywania nawet środkami czyszczącymi, bez ryzyka zniszczenia powierzchni. Tutaj znajdziesz modne wzory do dekoracji kuchni: https://fototapetyna.pl/kategoria-produktu/fototapety-do-kuchni/

Fototapety laminowane nie są tanie, a raz umieszczone na ścianie pozostają na niej przez wiele lat. Osoby, które nie chcą inwestować w tak kosztowne dekoracje mogą wybrać nieco tańszą i bardziej wymienną opcję, jaką są samoprzylepne fototapety umieszczane pod panelem szklanym. Atutem takich wzorów jest możliwość odklejenia od szyby i umieszczenia w tym miejscu innego wzoru, co definitywnie rozwiązuje problem ewentualnego remontu i zmiany designu wnętrza. Jak wiadomo fototapety są dekoracjami o bardzo dużym wpływie na wnętrze, dlatego warto wykorzystywać się je w nowoczesnych kuchniach. Dzięki nim można aranżować styl retro, prowansalski czy skandynawski, tak modne w ostatnich latach, albo powiększyć optycznie wnętrze. To z pewnością bardziej atrakcyjne i piękniejsze ozdoby niż nudna ceramika ścienna.

 

Szukasz dekoracji do kuchni? Sprawdź ofertę w naszych sklepach: