Odwilż cenowa dekoracji już ruszyła! 20% rabatu z kodem: PROMO20
podaj w koszyku kod: PROMO20
-20%

Fototapety pomarańczowe

Kolory odgrywają istotną rolę w aranżacji wnętrz, a od ich właściwego doboru zależy, czy będziemy dobrze czuli się w swoim domu, czy też najchętniej uciekniemy z niego na łono natury. Wśród barw swoje miejsce zajmuje też pomarańczowy – kolor słońca i pozytywnej energii.

Kolory tworzą klimat wnętrz i doskonale wie o tym każdy dekorator, a także większość osób, które samodzielnie urządzają wnętrza. Gdyby przeczytać porady na temat doboru kolorów z pewnością wiele z nich znajdzie się na liście tych ocenianych negatywnie. Nie oznacza to jednak, że nie możemy stosować ich w aranżacji, bowiem zasadą doboru jest połączenie barwy z charakterem i temperamentem, a nie jedynie kierowanie się wskazówkami. Przykładowo – pomimo dobrej sławy błękitów i fioletów osoby o refleksyjnym charakterze, ze skłonnościami do nostalgii i depresji w takim otoczeniu będą bardziej przygnębione, niż w mniej zalecanych dynamicznych czerwieniach. Fototapety pomarańczowe to gama dekoracji, które znajdują się pośrodku, pomiędzy ostrymi, drażniącymi psychikę odcieniami czerwieni, a stonowanymi chłodnymi błękitami.

Fototapety pomarańczowe – fajny klimat wnętrza

Dekoracje w tonacji dojrzałej pomarańczy to doskonały sposób na doładowanie energetyczne każdego pomieszczenia. Osoby ceniące słoneczne plaże, najlepiej czujące się w środku upalnego lata w takiej aranżacji poczują się doskonale, czerpiąc z niej energię i optymizm. Pomarańczowy to również kolor pozytywny, generujący dobre nastroje, poprawiający humor przez skojarzenia ze słodkim smakiem soczystych owoców południowych. Fototapety pomarańczowe z kolekcji na https://fototapetyna.pl/kategoria-produktu/pomaranczowe/ to sposób na podniesienie temperatury wnętrza. W ich otoczeniu doskonale poczują się zmarzluchy, ludzie szczupli, wciąż szukający sposobu na komfort termiczny. Efekt będzie jeszcze intensywniejszy, jeśli kolor wzbogaci tematyka afrykańska, budząca skojarzenia z gorącym piaskiem pustyni. Wreszcie fototapety pomarańczowe doskonale wpływają na apetyt i z tego powodu idealnie sprawdzą się w kuchni lub jadalni.

Kolor pomarańczowy pomimo swoich dobrych stron nie jest jednak barwą w pełni bezpieczną. Przesadzanie z jego ilością lub intensywnością może skończyć się rozdrażnieniem i chęcią ucieczki, dlatego podczas wyboru odpowiednich dekoracji warto pomyśleć o właściwym towarzystwie. Osoby lubiące tę barwę, ale bardzo energetyczne z natury mogą ograniczyć się do wykorzystania fototapety tylko na jednej ścianie. Intensywność pomarańczy doskonale złagodzi biel ścian, dodatków czy mebli, dzięki której odcień będzie bardziej morelowy. Świetną parą dla pomarańczowych fototapet jest naturalne drewno, zarówno nowe, jak i postarzane. Inne kolory, które mogą dodać atrakcyjności pomarańczowym fototapetom to chłodne odcienie zieleni i błękity. Zarówno jedne, jak i drugie stonują wnętrze, a także ochłodzą nieco intensywnie nasycone wzory. Zieleń i pomarańczowy doskonale współistnieją w naturze, natomiast mariaż z błękitem docenił już znany malarz Paul Gauguin.