Fototapety do nowoczesnego salonu

dekoracje z łódkami

Aranżacja salonu powinna uwzględniać przeznaczenie tego pomieszczenia, mającego charakter reprezentacyjny, ale też służącego codziennym spotkaniom rodzinnym. W nowoczesnych salonach najlepiej rolę dekoracji pełnią fototapety, nie tylko piękne, ale i wyraźnie zmieniające wnętrze.

Salon to pomieszczenie, które większości z nas kojarzy się z dawnymi domami szlacheckimi lub mieszczańskimi, oraz ze specjalnym pomieszczeniem przeznaczonym do spotkań z gośćmi i spożywania popołudniowej herbaty. Reprezentacyjna rola salonu zachowała się do czasów obecnych, chociaż przez kilkadziesiąt lat drugiej połowy ubiegłego wieku warunki mieszkaniowe nie pozwalały na tworzenie takich pomieszczeń. Pomimo ograniczeń rolę salonu przejmował pokój dzienny, który służył wprawdzie za sypialnie rodziców, ale w ciągu dnia był traktowany, jak pomieszczenie główne i zarazem reprezentacyjne. Nowoczesne wnętrza stwarzają o wiele więcej możliwości, dlatego salony powracają do standardowych aranżacji podobnie, jak nowoczesne spojrzenie na ich wystrój oraz dekoracje.

Fototapety do nowoczesnego salonu

Zaprezentowane w kolekcji na stronie https://fototapetyna.pl/kategoria-produktu/salonu/ fototapety do nowoczesnego salonu to zarówno wspomniane abstrakcje w spokojnych, statycznych układach oraz w dynamicznej formie w stylu op art., jak i klasyczne fotografie przekształcane w fototapety i często modyfikowane kolorystycznie. Modyfikacja sprowadza się albo do zastąpienia koloru innym, dzięki czemu powstaje aleja w szpalerze fioletowych drzew, bądź też całkowitemu pozbawieniu kolorów. Ciekawą i zarazem liczną grupa nowoczesnych fototapet są też kompozycje oparte na makrofotografii, która doskonale ukazuje świat roślin z punktu widzenia wydobywającego ich wyjątkowe walory dekoracyjne. Powiększane dmuchawce, tulipany czy róże mogą też pojawiać się w zmienionym cyfrowo otoczeniu tworząc unikalne dekoracje nowoczesnych wnętrz.

Szukasz dekoracji do salonu? Sprawdź ofertę w naszych sklepach: