Tapety z różami

fototapety z kwiatatmi

Motywy kwiatowe z pewnością można zaliczyć do najczęściej wykorzystywanych w dekoratorstwie, a wyjątkową rolę w ich długiej kolekcji gatunków pełnią róże. Dzięki ogromnej różnorodności kolorów, wielkości i kształtów kwiatowych pąków równie bogata jest też dostępna gama aranżacji.

Różane wzory od tysiącleci trafiały na przedmioty użytkowe i ozdoby, jakie towarzyszyły człowiekowi w wielu okolicznościach. Kwiaty te były również elementem herbów i symbolem, a już w czasach starożytnych poświęcano je boginiom i umieszczano w grobowcach, a w całej historii można znaleźć do nich wiele odniesień. Szczególnie popularne są kwieciste wzory tkanin, ale delikatne różyczki pojawiają się też na eleganckich naczyniach stołowych, wazonach, bibelotach i obrazkach, czyli wszędzie tam, gdzie mogą pełnić funkcję ozdobną. Róże to także popularny motyw wykorzystywany w dekoracji wnętrz. Poczynając od barw, przez formę ujętych na fotografiach kwiatów, po ich odmianę, od lekkości i wdzięku dzikich odmian pnących się wysoko po ogrodowych pergolach, po wykwintne, szlachetne róże szklarniowe, kwiaty te pozwalają na tworzenie niepowtarzalnego klimatu wnętrza ograniczonego jedynie wyobraźnią projektanta.

Tapety z różami

Róże są kwiatami uniwersalnymi, co oznacza, iż sprawdzą się w każdym wnętrzu pod warunkiem, że zostaną odpowiednio dobrane kolorystyką i stylem. Nie ma takiego miejsca, w którym fototapeta z różami okazałaby się niestosowna, bowiem wizerunek tych kwiatów pasuje zarówno do dziecięcego pokoiku, jak i do gabinetu dyrektora. Tapety z różami w kolekcji na stronie https://fototapetyna.pl/kategoria-produktu/roze/ pokazują, jak wiele różnych kompozycji może powstać z udziałem tych kwiatów, różniąc się między sobą nie tylko kolorystyką, ale i stylem czy emocjami, jakie wywołują u obserwatora. Przykładowo kompozycja z różami na tle bielonych desek lub ręcznie pisanego listu to idealny element wystroju kobiecego saloniku shabby chic, ale też mały akcent Prowansji do stylowego pokoju. Intensywnie czerwony lub fioletowy kwiat może być świetną dekoracją oficjalnego gabinetu.

Tapety z różami to nie tylko efektowne kwiatowe dekoracje, ale również kolory, które mają silny wpływ na klimat wnętrza. Gigantyczne kwiatowe pąki w barwie intensywnej czerwieni wywołują niesamowite wrażenie ożywiając pomieszczenie, a znacznie spokojniejsze odcienie – kremowe czy herbaciane – wprowadzają nostalgiczny spokój i harmonię. Wybór odpowiedniej fototapety z różami to także zaakcentowanie temperamentu gospodarza. Ognistoczerwone kwiaty to domena osób żywiołowych, pogodnych, aktywnych. Pokoje romantyczek, osób o spokojnym usposobieniu powinny zdobić znacznie jaśniejsze i bardziej subtelne kolory. Dzięki odmianom i barwom możliwe jest tworzenie setek kompozycji dopasowanych do wnętrz. Róża to świetny akcent w salonie, dziewczęcej i męskiej sypialni, pokoju dziecięcym czy łazience. Tapety z różami sprawdzą się wszędzie, od domu, po biuro, a nawet gabinet lekarski czy restaurację.